úterý 11. ledna 2011

Terezín...

Možná se to sem nehodí....ale prostě to sem chci dát...

Včera jsem byla na exkurzi v Terezíně... Už dříve jsem byla v Malé pevnosti ale tentokrát jsme byli jenom v ghettu kde je toho taky spousta k vidění... Vážně stojí za to projít si všechny zastávky a dojít až za brány ghetta až ke krematoriu....

No takže dneska takhle... Zítra jedu do Prahy takže se těšte na nějakou tu fashion zase :)

Mějte se!

Alice

Ráno rozvoz chleba večer svoz mrtvých...v zápřahu samozřejmě vězni...

Hřbitov....

V pozadí papírové urny...

Zdi...

Zajímalo by mě co to znamená....


Dozvěděla jsem se že každý žák v Německu musí povinně v rámci základní školy absolvovat exkurzi do nějakého koncentračního tábora... Proč tady u nás studenti nejezdí do komunistickejch lágrů? Proč se o tom neučí? Achjo... Když se s tim nevyronáme a nepoučíme se jenom si řikáme o opakování.... (ehm to je jen krátká vsuvka k tomu o co se zajímám kromě bot vlasů a šatů...)

11 komentářů:

 1. :) už jsem tam byla několikrát a někdy si to ráda zopakuju, už jen z toho, že miluju dějiny .Ikdyž to na mě působí no děsivě přímo ne, jak to říct, prostě hrozně emotivně. Jinak my na základce tam povinně jeli a dokonce i na střední/gymplu jsme tam měli exkurzi.

  OdpovědětVymazat
 2. Ještě když jsem byla na základce, tak se tak nějak jednou ročně jezdilo do kencentračních táborů. Bylo to dobrovolné a mohl jet jen ten, kdo chtěl a nikdo nebyl nucen.
  A v devítce nás výborný učitel na dějepis plánoval exkurzi do komunistických věznic, ale už během výkladu učiva plno žáků nezvládalo fakta, mnozí to brali těžce, tak z toho sešlo.
  Nevím, jestli jsem ráda za to, že jsem tam nebyla, nebo jestli mě to spíš mrzí...

  OdpovědětVymazat
 3. Doporuč nějaký, kam si jít pobrečet. Protože o socialistické minulosti se ve školách ani neučí. (Buď se to nestihne, a nebo s tím vyučující nesouhlasí...)

  OdpovědětVymazat
 4. Naprostou s tebou souhlasím v tom, že o zločinech komunistů by se mělo více učit...

  OdpovědětVymazat
 5. Tento komentář byl odstraněn autorem.

  OdpovědětVymazat
 6. Psala jsem, že jsem v Terezíně byla se střední na dvoudenním kurzu (nepamatuju si to, jen vím, že jsem ti to napsat chtěla :D)? Spali jsme tam, měli program .. prostě pořád v kontaktu s tím vším. Děsivé i poučné.

  OdpovědětVymazat
 7. Já nemůžu říct, že bych se toho o zločinech komunismu dozvěděla málo - právěže naopak. A jsem za to ráda...Je to především o učitelích - pokud chtějí, tak to žáky naučit mohou, čas se vždy najde. Protože je to naše minulost, mělo by se o ní mluvit - právě minulost formuje budoucnost, nebo ne?


  Dle mého názoru jsou zvěrstva spáchaná nacistickým režimem srovnatelná s těmi, co spáchali lidé ve vedení komunistů a naprosto nechápu, jak, do prd*le (!!!), u nás můžou komunisti neustále fungovat - a jak si někdo může stěžovat na to, jak je tomu teď!!!

  Jasně, situace v našem státě není nejlepší, ale i tak si vážím svobody, kterou mám...

  Nežiju si na vysoké noze, ale co vyloženě nesnáším, jsou lidi, kteří vysávají stát a mají nutnou potřebu pin*at a pi*at.....:D Prostě zastávám názor, že člověk, který může, má pracovat a uživit se sám (podporovala bych jedině důchodce, postižené a nezaopatřené děti - zásadně třeba teď souhlasím s tím, že porodné se dáva jen při prvním dítěti a snižuje se mateřská - když si lidé chtějí udělat dítě, maj na to mít! Konec! Podporovat "hnědočechy" mě fakt neba...na druhou stranu, ti, kteří se snaží, by se podpořit měli - ale taky by se jim mělo ukázat, že nic není zadarmo.)  Jinak já jsme byla v Polsku v Osvětimi a byl to jeden z nejhorších zážitků. Zařekla jsem se, že už se tam nikdy nepodívám...nevím.


  měj se. B

  OdpovědětVymazat
 8. Ahoj,
  tvůj blog se mi líbí, občas ho sleduji. Jinak
  jsem přelouskala, že to druhé slovo nahoře zprava ישראל (protože hebrejština se píše zprava doleva) je slovo Izrael, hebrejsky "jisrael" :-)

  Jen tak dál, máš pěkné příspěvky!

  Š.

  OdpovědětVymazat
 9. Není to modlitba? http://en.wikipedia.org/wiki/Shema_Yisrael

  OdpovědětVymazat
 10. My jsme s přítelem byli v Osvětimi, byl to velice zajímavý zážitek..velmi krutý..ale mnohem víc si teď vážíme toho, co máme:)!
  Dáda

  OdpovědětVymazat
 11. Bezega - já jsme myslela povinně jako ze zákona a to u nás neni...
  Vee - to je fajn že jste měli takového učitele...
  Oli - no právě...trhá mi to žíly tohle! jinak třeba - http://www.muzeum-pribram.cz/exhmpb/expvp/expvp.html - ale problém je i to že tohle je jeden z mála příkladů - na většině míst dneska roste tráva nebo se děje něco dalšího... achjo...
  Víťo - viď!
  Aja - koda žes to smazala souhlasila sem s tim...
  Lindi no to je zajímavý já tam třeba se střední nebyla...
  Bambi - tak to je dobře že někde se to učí - my třeba na základce nedodělali ani druhou světovou a to základkou pro většinu lidí dějepis končí...a to by se prostě nemělo stávat! jinak s tebou souhlasim!
  Š a další anonym - tyjo děkuju! hebrejština je fakt zajímavá!
  Dáda - jo to je důležitý poučení...

  OdpovědětVymazat

Děkuju za Váš názor!

Poznámka: Komentáře mohou přidávat pouze členové tohoto blogu.